Geoblog.pl    sypkarola    Podróże    Z BYDGOSZCZY LĄDEM DO AUSTRALII...I DALEJ... 2008/2009/2010:)    sniezycy mowimy-NIE!....NOMINACJA SYPKAROLA.GEOBLOG.PL !!!! BLOG ROKU 2008?! kto wie?!;-))

Tajlandia, Bangkok

Nie zapisalam- zniknelo....tekst, ktory przez ostatnie pol h pisalam!!! argrghrghrhrghr

No nic- od nowa.

Ostatnie kilka h przepelnione bylo niespodziankami...zacznijmy od tych fajnych:)))

PIERWSZA! SYPKAROLA.GEOBLOG.PL NOMINOWANY DO ZACNEGO TYTULU BLOG ROKU 2008:))) Z prawie 200 zostaly tylko 3 w tym wlasnie moj:))) DZIEKUJE TYM KTORZY WE MNIE WIERZYLI, WIERZA I ODDALI SWOJE GLOSY NA TO ABYM PRZESZLA DALEJ:). Jednakze do tego etapu zostaly wybrane 3 blogi, ktore najbardziej przypadly do gustu pani jurorce BR08, a teraz juz tylko Kapitula Jury wybierze ten najlepszy, ktory otrzyma nagrode glowna- skuterek ale o tym dowiemy sie dopiero na uroczystej gali nagrod.
Ale co tam skuterek! dzieki konkursowi odnowily sie przyjaznie, stare znajomosci, do tego mnostwo wejsc swiadczy o tym, ze ktos czyta te moje wypociny:)) Mam nadzieje, ze niejednorazowo! Po konkursie przygoda bedzie trwac nadal wiec zapraszam i z gory dziekuje za mile slowa, sms-y i wspracie, ktore daje mi energie na kazdy dzien!

DRUGA- juz smutna...Otoz opuscila mnie moja druga poloweczka, z ktora przez ostatnie 7 m-cy przezywalam jedne z najwspanialszych chwil, a zarty sytuacyjne nie raz doprowadzily nas do placzu (nawet pecherz trzeba bylo sobie przytrzymywac...;-) dzialo sie dzialo. Na lotnisku wprowadzilysmy w niezla konsternacje pasazerow- smiejac sie przez lzy i przypominajac sobie najsmieszniejsze sytuacje...:)Miala byc oda do PAMELI, a bedzie jedno wielgasne DZIEKUJE! Pusto tu bez ciebie...3maj sie DOMI i do zobaczenia niedlugo- na skype;-) (a teraz mina cpunerska mhygmgmggm;-)))

TRZECIA- przez te wielkie sniezyce, ktore nawiedzily Europe nie tylko moj lot do Bangkoku i Dominiki do Hamburga byly opoznione ale rowniez lot kolejnych 2 backpackerow, ktorzy mieli do mnie dzis dolaczyc- w skladzie- mama i tata:) nie dali rady! Niestety spoznienie lotu z Warszawy doprowadzilo do tego, ze cala dobe musza koczowac na lotnisku w Paryzu oczekujac na lot do Bangkoku! Przedsmak zycia backpackera- czasem na fasolce w brudnej hinduskiej poczekalni, a czasem w hali odlotow...ale juz niedlugo razem!

Bangkok zawsze mnie zachwycal i nadal zachwyca. Tajlandie odwiedzam po raz kolejny ale szczerze moge powiedziec, ze do tego kraju mozna by wracac i wracac. Tu sie nie da nudzic. Niezle zakupy, wspaniale restauracje, ciekawa architektura i prosty transport publiczny, ktorym mozna podrozowac po calym miescie- lodka po rzece Chao Phraya, sky train-em pomiedzy drapaczami chmur czy autobusami, ktore idealnie lacza jeden koniec z drugim, do tego te slynne kolorowe TUK TUKI, ktore zdecydowanie lepiej wygladaja od tych hinduskich. Tu jest CYWILIZACJA:))) Nie ma juz krowe, ktore dyktuja reguly uliczne czy wielkich wysypisk smieci na samym srodku ulicy. Bezdomnych i zebrakow tez sie malo widuje. Zadbane, czyste do tego niesamowicie rozwiniete.

Na lotnisku Polacy maja mozliwosc dostania wizy 15dniowej- niezbedne 40USD, zdjecie, wniosek i dokument poswiadczajacy wyjazd z Tajlandii w przeciagu tych 15 dni. Potem informacja turystyczna gdzie dostalam mapy i ciekawe informacje, a potem autobus lokalny do samego backpackerskiego centrum- KHAO SAn RD. Pokoik za 220BHAT, jedzonko na jakies 150BHAT (teskni sie za cenami Indii)...

Na razie eksloracja miasta a fotki juz niedlugo:)

CENY:
sky train- 25BHAT
lodka- 13BHAT

malwina28
malwina28 - 2009-02-03 14:54
KOCHANIE WIELKIE GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! JEJKU JAK SIE CIESZE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! BUZIAKI
TRZYMAM KCIUKI

Viola
Viola - 2009-02-03 20:16
Trzymam kciuki. Wygrasz!!!

Zolnierz www.sladamikonkwistadorow.blog.onet.pl - 2009-02-03 22:48
GRATULACJE!!!!! Strasznie sie ciesze ze przeszlas do finalow!!! Czytajac Twojego bloga, czlowiek moze sie nabawic kompleksow :) Zycze wygranej.

Zolnierz www.sladamikonkwistadorow.blog.onet.pl - 2009-02-03 22:50
Male pytanie. Czy ty bedziesz mogla sie stawic na GALE? Bo ja raczej nie :( Sluzba nie druzba...

Zolnierz www.sladamikonkwistadorow.blog.onet.pl - 2009-02-04 06:30
Zolnierz melduje poslusznie ze w koncu zalinkowal Twojego bloga u siebie. SypKarola zaistnial na pierwszym miejscu w kategorii podroznicze, w skromnych progach mojego bloga. :)

karolina jablonska
karolina jablonska - 2009-02-04 12:50
karolciu wszystkiego dobrego, w pracy u mnie sledzimy Twoje wpisy, a foty cudneee! pozdrawiam

Dominika
Dominika - 2009-02-05 12:19
Najpiekniejsze i najintensywniejsze 7 miesiecy mojego zycia ... a sytuacje humorystyczne mozna wymieniac bez konca ... spektakularny upadek z rikszy, poze Pameli bez nogi, zarzygany, wesoly autobus, iiii Szamana, wprowadzanie ciapkow w konsternacje kiwajac glowa w iscie bollywoodykim stylu, walke z krowa o miejsce na plazy, Pamele z bengalskiego hotelu, ucieczke przed wydzialem zoologii, pana ware, yyyyyeeee polz sie na ulicy i czekaj na smierc, zrobie to z d... w palcu :) … zal, ze pozegnalam sie juz z wild wild Asia!!! … ale jest i pozytywny tego aspekt!!! Zyskalas najwierniejsza fanke Twojego bloga!!! i szkoda, ze na kolejna wspolna wyprawe tyle bede musiala czekac :)
a teraz mina cpunerska ;) muah
dzieki za wszystko MY BUDDY

MAJA
MAJA - 2009-02-05 15:13
Domi:) Piekna ta oda:) I to haslo z ta mina:)) I Twoja nowa ksywa :PAMELA hahaha, ARTYSTKI!!! trzymaj sie i do zobaczenia w kraju!!! p.s. bo chyba masz jakes prezenty HAHAHAHA:))))))))????????????????????????

Tomuś
Tomuś - 2009-02-05 22:46
Helo, helo - wszystko leci, wszystko gra :] Powodzenia Sypniewscy w delekiej Azji, witaj Dominika w bliskiej Polsce - Wrocław zaprasza, WSZYSTKICH. joł!

sypkarola
Karolina Sypniewska