Geoblog.pl    sypkarola    Podróże    WILD WILD ASIA BACKPACKING EXPERIENCE-ograniczona ilosc wpisow. Pytania prosze kierowac na @:)    witamy na URALU
2007

witamy na URALU

Rosja
Rosja, Yekaterinburg

1$=ok. 23 ruble
Przejazd pociągiem z Moskwy do Sverdlovska (Jekaterynburg)- ok.1200rubli –najtańsza i najciekawsza wersja podróży pociągiem-ПЛАЦКАРТА czyli wszyscy razem w otwartym wagonie, kuszetki (1800km!) czas +2h.
Gdy wyjmuje polski paszport wzbudzam zainteresowanie kompanów z wagonu- zaczynają wypytywać i dziwić się „co jest ciekawego w Rosji aby ja zwiedzać i to w dodatku samemu?!”;-) Doskonale pasuje tu „cudze chwalicie swego nie znacie”
W Jekaterynburgu spotkałam się z koleżanką z HC, która przygotowała mi zacne posłanie na balkonie ostatniego (14tego) piętra jej bloku. Było tak gorąco, że balkon był najprzyjemniejszym miejscem na nocleg. Odwiedziłam GANINĄ JAMĘ- drewniany klasztor wybudowany w miejscu porzucenia ciał rodziny cara Mikołaja I. Aby tam dojechać trzeba wsiąść w elektriczkę jadącą do stacji SZUWAKISZ (ШУВАКИШ) następnie 3km w las gdzie znajduje się klasztor. Ja miałam niemiłą przygodę gdyż podczas spaceru do Ganiny prawie rzucił się na mnie wilczur puszczony luzem przed domem. Dookoła zero ludzi, dróżka w las a za mną opuszczony dom…co teraz? Ani kija, ani gazu odstraszającego;P pozostał kciuk i szybkie zatrzymanie nadchodzącego Seata Ibizy…uffff Pan się zatrzymał i podwiózł mnie po samo wejście Z powrotem ten sam system się udał

sypkarola
Karolina Sypniewska