Geoblog.pl    sypkarola    Podróże    Z BYDGOSZCZY LĄDEM DO AUSTRALII...I DALEJ... 2008/2009/2010:)    Nocne łowy mebli...czyli życie studenta w kangurolandii:)

Nocne łowy mebli...czyli życie studenta w kangurolandii:)

Australia
Australia, Caloundra

Dość normalną sprawą po drugiej stronie świata jest wyposażanie swojego mieszkania w meble znalezione na ulicy. Tutaj mieszkańcy pozbywają się swoich mebli aby na przykład studenci (tacy jak ja:) mogli sobie urządzić swoje mieszkanko.

I tak właśnie w moim australijskim domu znalazła się idealnie działająca pralka LG (znaleziona na ulicy), kanapa czy łowy z wczorajszej nocy- 2 rozkladane skórzane sofy i wielki materac!:) Naszemu szczęściu końca nie było!:)

Innym wydarzeniem weekendowym było wzięcie udziału w wielkim muzycznym festiwalu- Caloundra Music Festival. Udało się połączyć przyjemność z małymi obowiązkami- praca jako wolontariusz na festiwalu dała możliwość poznania australijskiej sceny muzycznej, nowych znajomych i 2-dniowej imprezy! 250 wolontariuszy pracowało przy tym 4-dniowym festiwalu, a przy tym było jedzenie, picie i impreza po festiwalowa z alkoholem i pizza!:)) Taki wolontariat- ZAWSZE!:)

Nawet mała wzmianka o polskiej wolontariuszce ukazała się w niedzielnej lokalnej gazecie z moim zdjęciem:)) A wszystko dlatego, że takich obcokrajowców jak ja była garstka więc czemu nie?;)

-----

Po drugiej stronie świata lato, co oznacza- spanie pod gwiazdami!:) I tak razem ze znajomymi wybraliśmy się na malowniczą Sunshine Beach gdzie na klifie urządziliśmy sobie hostel z ogniskiem i gitarą! Rano wpatrywaliśmy się w wyskakujące w oddali wieloryby i wdrapującą się na drzewo na 'naszym kampingu' gigantyczną jaszczurkę!!! Przynajmniej z 1,5 m długości- taki waran z Komodo powiedziałabym. Aż ciarki przechodzą na myśl, że ten gad chodził sobie między naszymi śpiworami w nocy....;-))) Bliskie spotkania z naturą!

Następny ekscytujący weekend na Australijskim Słonecznym Wybrzeżu!:)

Na koniec zapraszam wszystkich do kolejnego artykułu mojego autorstwa- tym razem o ekscytującym Iranie:

PODGLĄDAJACA
PODGLĄDAJACA - 2009-10-26 11:24
Artykuł o IRANIE super
a zdjecia naszych europejskich podróżniczek!!
Warto przeczytać i zobaczyć .
Pozdrawiam i zyczę powodzenia NARAZIE
w tv internetowej .

najwieksi Twoi FANI - FANCLUB Z BYDZI:)
najwieksi Twoi FANI - FANCLUB Z BYDZI:) - 2009-10-26 19:22
kochana! po pierwsze - u nas na nocnych lowach mozna jedynie w morde dostac, po drugie jaszczurka wow, nie dosc, ze kangury chca studiowac to ta chciala pograc na gitarce:) po trzecie - taki wolontariat to extra sprawa-kwitniesz, a wszystko zwienczylo CUDOWNE WYSTAPIENIE W TV!!! no i Kochamy Cie!

sypkarola
Karolina Sypniewska